Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

zsamsladna 

Barevný týden s enviromentální výchovou ve 2. - 5. ročníku

76 fotek květen 2018 - zobrazení
Barevný týden s environmentální výchovou ve 2. – 5. ročníku

Barvy, které jsme zvolili pro tento týden souhlasí i s tříděním odpadů a environmentální výchovou.

V úterý 22. 5. jsme se věnovali obalům na zboží a jejich tříděním. Žáci se zamýšleli nad tím, k čemu obaly slouží, z jakých materiálů jsou, co je na nich napsáno, co je vratný obal a chytrý obal. V prezentacích viděli, že obaly se používali k ochraně zboží již od pravěku, jen materiály byly jiné. Vyplnili pracovní listy a vytvořili plakáty zboží podle jeho obalu – papír, plast, sklo a nápojové kartony.

V další hodině věnované papíru se zamysleli nad tím, z čeho se vyrábí, proč se používá, jak se použije vytříděný papír. Následovala prezentace o výrobě papíru a pohádka o Mufovi, jak se snažil zachránit Větrné království od odpadu z papíru. Vyplnili opět pracovní list věnovaný papíru a vytvořili plakát Mýty a skutečnost o sběru papíru.
Barevný týden 2

Ve středu 23. 5. jsme se věnovali plastům. Seznámili jsme se, z čeho se vyrábí, s recyklací plastů i s ohrožením, které vyplývá z přemíry plastů na naší Zemi. Viděli jsme v prezentacích obrovské ostrovy plastů v Tichém oceánu i nebezpečí pro živočichy a obyvatele. Vyplnili jsme pracovní list a věnovali se zážitkové pedagogice. Ve druhé třídě vyráběly děti zvířátka a panáčky z kelímků a děti ve třetí třídě se pokoušely vyrobit květiny z plastových lahví. Vítr nám ale zhášel plamínky a práce se moc nedařila.
Barevný týden 3

Ve čtvrtek 24. 5. jsme se zajímali o sklo – kde a kdy bylo objeveno, jaká je základní surovina pro výrobu, k čemu se používá, výhody a nevýhody skleněných obalů.

V prezentaci jsme se seznámili, jak se sklo třídí a recykluje a konstatovali jsme, že oproti plastům se recykluje z 85 procent. Na pracovním listě jsme vzpomínali, co doma plní maminky do skleněných zavařovacích lahví, které má každá dobrá hospodyňka – okurky, zelí, ovoce, marmelády apod.

Barevný týden 4

V pátek 25. 5. vrcholil náš projekt nápojovými kartony. Povídali jsme si o nápojích, které se ukládají do nápojových kartonů. Snažili jsme se rozdělit karton na jeho tři vrstvy- plastovou, hliníkovou a kartonovou a vysvětlili jsme, jaký mají jednotlivé vrstvy význam. Vyplnili jsme si pracovní list věnovaný nápojovým kartonům.

V následující hodině jsme společně v pracovních činnostech vyrobili hezké domečky z krabic od mléka. S potřebným materiálem k výrobě nás zásobila naše milá paní družinářka a my jsme vyrobili celou jednu ulici.

Na závěr:

Děti byly někdy překvapené, kolik odpadů tvoří lidská společnost na celém světě, uvědomily si význam třídění a druhotného zpracování surovin a doufám, že si odnášejí do života vklad nových informací a potřebnost třídění odpadů.
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron