Barevný týden s enviromentální výchovou ve 2. - 5. ročníku
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Barevný týden s enviromentální výchovou ve 2. - 5. ročníku

Popis

Barevný týden s environmentální výchovou ve 2. – 5. ročníku

Barvy, které jsme zvolili pro tento týden souhlasí i s tříděním odpadů a environmentální výchovou.

V úterý 22. 5. jsme se věnovali obalům na zboží a jejich tříděním. Žáci se zamýšleli nad tím, k čemu obaly slouží, z jakých materiálů jsou, co je na nich napsáno, co je vratný obal a chytrý obal. V prezentacích viděli, že obaly se používali k ochraně zboží již od pravěku, jen materiály byly jiné. Vyplnili pracovní listy a vytvořili plakáty zboží podle jeho obalu – papír, plast, sklo a nápojové kartony.

V další hodině věnované papíru se zamysleli nad tím, z čeho se vyrábí, proč se používá, jak se použije vytříděný papír. Následovala prezentace o výrobě papíru a pohádka o Mufovi, jak se snažil zachránit Větrné království od odpadu z papíru. Vyplnili opět pracovní list věnovaný papíru a vytvořili plakát Mýty a skutečnost o sběru papíru.
Barevný týden 2

Ve středu 23. 5. jsme se věnovali plastům. Seznámili jsme se, z čeho se vyrábí, s recyklací plastů i s ohrožením, které vyplývá z přemíry plastů na naší Zemi. Viděli jsme v prezentacích obrovské ostrovy plastů v Tichém oceánu i nebezpečí pro živočichy a obyvatele. Vyplnili jsme pracovní list a věnovali se zážitkové pedagogice. Ve druhé třídě vyráběly děti zvířátka a panáčky z kelímků a děti ve třetí třídě se pokoušely vyrobit květiny z plastových lahví. Vítr nám ale zhášel plamínky a práce se moc nedařila.
Barevný týden 3

Ve čtvrtek 24. 5. jsme se zajímali o sklo – kde a kdy bylo objeveno, jaká je základní surovina pro výrobu, k čemu se používá, výhody a nevýhody skleněných obalů.

V prezentaci jsme se seznámili, jak se sklo třídí a recykluje a konstatovali jsme, že oproti plastům se recykluje z 85 procent. Na pracovním listě jsme vzpomínali, co doma plní maminky do skleněných zavařovacích lahví, které má každá dobrá hospodyňka – okurky, zelí, ovoce, marmelády apod.

Barevný týden 4

V pátek 25. 5. vrcholil náš projekt nápojovými kartony. Povídali jsme si o nápojích, které se ukládají do nápojových kartonů. Snažili jsme se rozdělit karton na jeho tři vrstvy- plastovou, hliníkovou a kartonovou a vysvětlili jsme, jaký mají jednotlivé vrstvy význam. Vyplnili jsme si pracovní list věnovaný nápojovým kartonům.

V následující hodině jsme společně v pracovních činnostech vyrobili hezké domečky z krabic od mléka. S potřebným materiálem k výrobě nás zásobila naše milá paní družinářka a my jsme vyrobili celou jednu ulici.

Na závěr:

Děti byly někdy překvapené, kolik odpadů tvoří lidská společnost na celém světě, uvědomily si význam třídění a druhotného zpracování surovin a doufám, že si odnášejí do života vklad nových informací a potřebnost třídění odpadů.

Období

květen 2018

Statistiky

  • 76 fotek
  • - zobrazení
  • 2 se líbí

Fototechnika

Panasonic DMC-SZ1

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
Barevný týden s enviromentální výchovou ve 2. - 5. ročníku
Komentáře Přidat